Gospodarstwo Rolne AMA

Przemysław Mazurek


Gospodarstwo Rolne AMA Przemysław Mazurek powstało w 2004 r. Naszą specjalnością jest borówka amerykanska. Wybór profilu produkcji został oparty na dokładnej analizie rynku i jego potrzeb. Długo zastanawialiśmy się nad lokalizajcą plantacji. Wybór padł na wieś Mlęcin, w województwie mazowieckim. Z dala od terenów miejskich, przemysłowych, na uboczu, w otoczeniu lasów i łąk umiejscowiliśmy nasze gospodarstwo. Próchniczne gleby i wysokie nasłonecznienie plantacji to dodatkowa zaleta, sprzyjająca uprawie borówki. Korzystając z wiedzy i doświadczenia najlepszych polskich specjalistów w dziedzinie produkcji borówki dokonaliśmy pierwszych nasadzen na obszarze 1h. Dobre rady, zarówno teoretyczne jak i praktyczne, pozwoliły zbudować solidne podstawy do dalszego rozwoju plantacji. W chwili obecnej plantacja zajmuje powierzchnię 6,0 ha.

Wszystkie nasze nasadzenia pochodzą z kwalifikowanych, najbardziej profesjonalnych szkółek w Polsce. Zaczerpnięta z różnych źródeł wiedza i zdobyte doświadczenia specyficzne dla naszej plantacji, pozwalają na wyprodukowanie owoców najwyższej jakości, które zadowolą najbardziej wymagających klientów. Na każdym etapie procesu uprawy i sprzedaży przestrzegamy zasad normy GLOBALGAP (certyfikat GLOBALGAP).  

Plantacja AMA to gospodarstwo rodzinne. Widzimy jak procentuje zaangażowanie, poświęcony czas i cięzko wykonana praca wszystkich członków Naszej rodziny. Jakość zbieranych owoców jest wyśmienita, doceniają to klienci z całej Europy. Prowadzimy dalsze inwestycje, a nasze gospodarstwo powiększa się. Mamy pewność iż w dalszym ciągu nasze owoce uciesza podniebiena klientów. 

 

Witamy w krainie borówki amerykańskiej! 

Zapraszamy!